Google Penalty Nedir? Aman Dikkat Edin !

Google Penalty Nedir? Aman Dikkat Edin !

Google, 1998 yılında kurulduğundan itibaren devamlı tek bir hedefe odaklandı. O da Google’da arama yapan kullanıcılara en iyi sonuçları işaret etmek. Bunun için birkaç kriter belirlendi. bu tarz şeylerin en önemlilerinden bir tanesi de, herhangi bir internet sayfasının aramalarda ne kadar sık imajlendiği…

Google’dan “Penalty” (Ceza) Görmek Istemiyorsanız, Aşağıdaki hataları Yapmayın!

Bir web sayfası çok sık görüntülenme alıyorsa, bu onu, sıralamalarda yukarıya taşıyacaktır. İşletmeler, yıllar içinde bu hakikatı ayrım ettiler. İşte savaş da o vakit başladı!

Sıralama Savaşları! 

Şirketler, daha çok imajlenme almak için, bu işi bir ücret karşılığında sunan korsan hizmetlere yöneldiler. Bu ilk olarak anahtar kelime sahteciliğiyle başladı. Google’ı yanıltmak için birçok düzmece taktik uygulandı. neticeta, bu tür eylemler Google’ın arama kalitesine zarar verdi.

Google Güncellemeleri 

• Google’ın bu soruna karşı en müessir çözümü, sürekli olarak algoritmayı güncellemek oldu. İlk güncellemeler habersiz bir şekilde yapılıyordu. Öncelikli hedefleri de, kaliteli içeriklere odaklanmaktı.
• İşte bu yüzden, günümüzde mevzu SEO olduğunda kaliteli içerik kavramı sürekli karşımıza çıkıyor! imla kuralları olsun, imla yanlışları olsun, makalenin uzunluğu olsun, Google artık her şeyi tafsilatlı bir halde denetliyor ve puanlıyor diyebiliriz. Şu an, organik görünmeyen bağlantılar de Google’ın savaş verdiği hedefler arasında.
• Tüm bu sistem içerisinde, web sitenizin mimarisi de öne çıkmış ve SEO açısından değer kazanmış oldu. Kullanıcılar, aradıkları içeriğe ulaşmak için binlerce linke tıklamak zorunda değiller. Bu, kullanıcı memnuniyeti açısından hiç de hoş değil. bundan dolayı, bu ve benzeri hilelere başvurmaktan da kaçınmalısınız!
• İşin bir de ürkütücü istikametü yok değil! Siz farkında olmadan herhangi bir hileye başvurmasanız bile, yeniden de bazen “penalty” problemiyle karşılaşabilirsiniz. aslen günümüzde işletmelerin öncelikli şikayetlerinden birisi de bu!

Google’ın Ceza Verdiği Tipik Hatalar Neler? 

• Gelişigüzel içerik üreten siteler cezalandırılıyor. Kaliteli içerikler üretemiyorsanız, hiç üretmeyin daha iyi. Google bu noktada içeriğinizin hangi gayela yayınlandığını kolayca anlıyor.

• Ücretsiz hosting hizmeti alıyorsanız, tehlikede olabilirsiniz. Çünkü bu tür ücretsiz yayın sunan şirketler hoş olmayan reklam çalışmalarıyla sitenize ve site otoriterliğinize zarar verebilirler. 

• Anahtar kelime aldatmacalarını hiç denemeyin! İçeriklerinizde, doğru anahtar kelimeleri doğal ki kullanın. ama bunu abarttığınızda fark ediliyor!
• eğer sitenizin daha fazla görüntülenme alması için “redirect” hilelerine başvurursanız, tekrar ceza yiyebilirsiniz.
• Google’ın sahteciliği derhal anladığı hilelerin başındaysa, kopya içerikler geliyor! Ürettiğiniz içeriklerin özgün olması şart! Yoksa, Google’da hiç bir şansınız yok.

Bu gönderiyi paylaş


Sohbete Başla
Nasıl yardımcı olabilirim?
Sohbete Başla
Nasıl yardımcı olabilirim?